07
Lip
2019

Koszty leczenia w Grecji!

Grecja i okolice to bardzo popularny kierunek wśród polaków. Około 30% wycieczek w 2018 roku w okresie od maja do września odbywało się właśnie do Grecji. Kto z nas nie oprze się greckiej wyspie Kreta, czy też niezwykle magicznemu miejscu jakim jest RODOS czy Zakintos.

Czyt zastanawialiście się kiedyś jakie właściwie są koszty leczenia w Grecji? Czy polisa, którą oferuje nam biuro podróży wystarczy na pokrycie ewentualnych kosztów leczenia za granicą?

Co daje nam ubezpieczenie z biura podróży?

Otóż jak się okazuje większość biur podróży do wycieczki owszem daje ubezpieczenie podróżne, jednak często jest to minimalna suma ubezpieczenia, która nie starczy Wam nawet na powrót do kraju w wyniku zachorowania, czy też np. na transport medyczny do Polski.

Karta EKUZ a ubezpieczenie podróżne?

Dodatkowo jeśli posiadacie kartę EKUZ, to możecie bezpłatnie korzystać z opieki lekarskiej na terenie UE, w tym również w Grecji, ale NIE ze wszystkich świadczeń, a w bardzo ograniczonym stopniu.

A teraz kilka ważnych wskazówek:

  • z kartą EKUZ należy korzystać z opieki z ośrodków IKA – z polisą podróżną nie ma ograniczeń. IKE znajdują się tylko w większych miastach a prywatne wizyty lekarskie z karty EKUZ nie są refundowane. Wyjeżdżamy na wakacje, czy chcemy więc zaprzątać sobie głowę szukaniem odpowiedniego lekarza?
  • z karty EKUZ za niektóre dodatkowe badania będziemy musieli zapłacić. Z ubezpieczenia podróżnego takiej sytuacji nie będzie.
  • za leki na receptę refundowaną z EKUZ zapłacimy do 25% ceny – z ubezpieczenia podróżnego zakup leków jest w granicy sumy ubezpieczenia.
  • Z EKUZ: przewóz chorego karetką jest bezpłatny, natomiast za transport medyczny do PL będziesz musiał sam zapłacić. Z ubezpieczenia podróżnego ubezpieczyciel pokryje te koszty przy posiadaniu odpowiedniej sumy ubezpieczenia.

Pamiętajcie, najważniejsze jest to, abyście nie tyle posiadali ubezpieczenie, co odpowiednie sumy ubezpieczenia, które w razie W pokryją wszystkie koszty. Warto zatem przed podpisaniem umowy ubezpieczenia zapoznać się z zakresem, sumami i sprawdzić w internecie orientacyjne koszty leczenia.

Przykładowe koszty leczenia?

  • złamanie ręki, operacja i pobyt w szpitalu 5 dni – ubezpieczyciel pokrył koszt ok. 10 000 zł
  • transport medyczny do Polski – od 30 000 zł do 100 000 zł
  • pobyt w szpitalu za dobę – ok 1 500 zł (w zależności, czy to szpital państwowy czy prywatny i w jakim miejscu w kraju ceny mogą być różne)

Masz pytania?

Jeśli ten temat zainteresował Cię i chciałbyś sprawdzić dostępne opcje, poznać ofertę czy przedyskutować zakres to uprzejmie zapraszam Cię do kontaktu ze mną:

  • mailowo: biuro@dbamojutro.pl
  • telefonicznie: 606563139
  • przez facebooka

Przydatne linki:

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *