07
Lip
2019

Koszty leczenia w Turcji!

Turcja i okolice to bardzo popularny kierunek wśród polaków w tym sezonie. To obecnie drugi najpopularniejszy kierunek wśród Polaków. Turcja jest kierunkiem z bardzo dobrymi hotelami, pięknymi widokami, ciepły klimat, to także dobra opcja dzieci. Są to wyjazdy głównie z wyżywieniem all inclusive w dobrej cenie, co dodatkowo zachęca Polaków do zakupu oferty. Jest to miejsce, do którego się wraca.

Czyt zastanawialiście się kiedyś jakie właściwie są koszty leczenia w Turcji? Czy polisa, którą oferuje nam biuro podróży wystarczy na pokrycie ewentualnych kosztów leczenia za granicą?

Co daje nam ubezpieczenie z biura podróży?

Otóż jak się okazuje większość biur podróży do wycieczki owszem daje ubezpieczenie podróżne, jednak często jest to minimalna suma ubezpieczenia, która nie starczy Wam nawet na powrót do kraju w wyniku zachorowania, czy też np. na transport medyczny do Polski.

Karta EKUZ a ubezpieczenie podróżne?

Karta EKUZ niestety nie działa w Turcji, także jedynym wyjściem na zabezpieczenie się w wyniku choroby czy też wypadku jest wykupienie polisy podróżnej.

A teraz kilka ważnych wskazówek:

  • z polisą podróżną korzystasz ze szpitali, ośrodków zdrowia i to pokrywa polisa (jeśli jest taka opcja dzwonimy do Centrum Alarmowego i to oni umawiają nas na wizytę lekarską i kierują na badania)
  • ubezpieczyciel pokryje koszt wszystkich niezbędnych badań
  • za leki na receptę ubezpieczyciel pokryje koszt zakup leków w granicy sumy ubezpieczenia.
  • z ubezpieczenia podróżnego ubezpieczyciel pokryje przewód karetką do szpitala oraz za transport medyczny przy posiadaniu odpowiedniej sumy ubezpieczenia.

Pamiętajcie, najważniejsze jest to, abyście nie tyle posiadali ubezpieczenie, co odpowiednie sumy ubezpieczenia, które w razie W pokryją wszystkie koszty. Warto zatem przed podpisaniem umowy ubezpieczenia zapoznać się z zakresem, sumami i sprawdzić w internecie orientacyjne koszty leczenia.

Przykładowe koszty leczenia?

  • za konsultację lekarską zapłacisz przynajmniej 150-400 zł bez badań
  • pobyt w szpitalu za dobę – ok 2 000 zł (w zależności, czy to szpital państwowy czy prywatny i w jakim miejscu w kraju ceny mogą być różne)

Masz pytania?

Jeśli ten temat zainteresował Cię i chciałbyś sprawdzić dostępne opcje, poznać ofertę czy przedyskutować zakres to uprzejmie zapraszam Cię do kontaktu ze mną:

  • mailowo: biuro@dbamojutro.pl
  • telefonicznie: 606563139
  • przez facebooka

Przydatne linki:

  • sytuacja bezpieczeństwa w Turcji– https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *