26
Lip
2019

Koszty leczenia w Bułgarii!

Bułgaria i okolice to bardzo ulubiony kierunek wśród polaków. To piękne plaże, urokliwe zakątki, smaczne jedzenie, owoce i niesamowite przyprawy. Bułgaria oferuje nam długi sezon letni i to jest zdecydowanie duży plus.

Czyt zastanawialiście się kiedyś jakie właściwie są koszty leczenia w Bułgarii? Czy polisa, którą oferuje nam biuro podróży wystarczy na pokrycie ewentualnych kosztów leczenia za granicą?

Co daje nam ubezpieczenie z biura podróży?

Otóż jak się okazuje większość biur podróży do wycieczki owszem daje ubezpieczenie podróżne, jednak często jest to minimalna suma ubezpieczenia, która nie starczy Wam nawet na powrót do kraju w wyniku zachorowania, czy też np. na transport medyczny do Polski.

Karta EKUZ a ubezpieczenie podróżne

Jeśli posiadacie kartę EKUZ, to możecie korzystać z opieki lekarskiej na terenie UE, w tym również w Chorwacji, ale NIE ze wszystkich świadczeń, a w bardzo ograniczonym stopniu. W Chorwacji niestety jest zasada tzw. współpłacenia kosztów leczenia, także część usług jest za darmo z kartą EKUZ a za część trzeba będzie dopłacić.

A teraz kilka ważnych wskazówek:

 • z kartą EKUZ należy korzystać z opieki publicznej – z polisą podróżną nie ma ograniczeń. W Bułgarii z własnej kieszeni dopłacimy np za badania, pobyt w szpitalu, wizytę u lekarza. Co prawda przy posiadaniu karty EKUZ dopłacimy niewiele, ale jednak są to koszty. Wyjeżdżamy na wakacje, czy chcemy więc zaprzątać sobie głowę szukaniem odpowiedniego lekarza? Z ubezpieczenia podróżnego takiej sytuacji nie będzie, wszystko zostanie opłacone przez ubezpieczyciela.
 • za ratownictwo w górach i na morzu ubezpieczyciel pokrywa wszelkie koszty w granicy sumy ubezpieczenia, natomiast karta EKUZ nie pokrywa tego typu ochrony.
 • Z EKUZ: przewóz chorego karetką jest bezpłatny, natomiast za transport medyczny do PL będziesz musiał sam zapłacić. Z ubezpieczenia podróżnego ubezpieczyciel pokryje te koszty przy posiadaniu odpowiedniej sumy ubezpieczenia.

A teraz kilka ważnych wskazówek:

 • z polisą podróżną korzystasz ze szpitali, ośrodków zdrowia i to pokrywa polisa (jeśli jest taka opcja dzwonimy do Centrum Alarmowego i to oni umawiają nas na wizytę lekarską i kierują na badania)
 • ubezpieczyciel pokryje koszt wszystkich niezbędnych badań
 • za leki na receptę ubezpieczyciel pokryje koszt zakup leków w granicy sumy ubezpieczenia.
 • z ubezpieczenia podróżnego ubezpieczyciel pokryje przewód karetką do szpitala oraz za transport medyczny przy posiadaniu odpowiedniej sumy ubezpieczenia.

Pamiętajcie, najważniejsze jest to, abyście nie tyle posiadali ubezpieczenie, co odpowiednie sumy ubezpieczenia, które w razie W pokryją wszystkie koszty. Warto zatem przed podpisaniem umowy ubezpieczenia zapoznać się z zakresem, sumami i sprawdzić w internecie orientacyjne koszty leczenia.

Przykładowe koszty leczenia?

 • Za każdy dzień pobytu w szpitalu zapłacimy ok. 2% minimalnej pensji to jest ok. 6 BGN;
 • Za badania laboratoryjne zapłacimy w okolicy 2-8 BGN;
 • wizyta u lekarza to koszt ok 3-5 BGN;

Masz pytania?

Jeśli ten temat zainteresował Cię i chciałbyś sprawdzić dostępne opcje, poznać ofertę czy przedyskutować zakres to uprzejmie zapraszam Cię do kontaktu ze mną:

 • mailowo: biuro@dbamojutro.pl
 • telefonicznie: 606563139
 • przez facebooka

Przydatne linki:

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *